Úspěchy projektu MAP

První zářijovou sobotu jsme s dětmi v městském parku otvírali veřejnou venkovní knihovničku v Kyjově. A není to obyčejná knihobudka. Má tvar SOVY. SOVA se stala vítězným návrhem ve výtvarné soutěži, do které se zapojilo přes 70 dětí z regionu.

Jste učitel, ředitel či vychovatel a řešíte profesní problém? Tak přijďte na setkání Balintovské skupiny. Balintovská skupina, nejčastěji používaná v psychoterapii, je skupinová strukturovaná metoda řešení problémů. Postupnými kroky se skupině, ideálně 6 až 9 lidí a jednoho vedoucího, podaří získat více pohledů a možností řešení na jeden konkrétní problém.

Kam po základní škole? Odpověď přináší úspěšný regionální veletrh středních škol. Na němž se pomocí praktických ukázek prezentuje více jak 40 učebních a studijních oborů z Kyjovska. Na vlastní oči lze vidět a vyzkoušet si práci záchranáře, automechanika, svářeče, zdravotní sestry, pečovatelky, barmanky a mnoho dalších zajímavých profesí.

Máte ve škole žákovský parlament? Přijeďte na pravidelné setkání parlamentů z Kyjovska. Konference nabízí zajímavý program i pro vedoucí a koordinátory parlamentů. Každý ročník přináší nové téma.  V roce 2019 jsme mezi parlamenty rozdělili 60 000 Kč na realizaci projektů.

Máte pocit, že se z našeho moderního života vytrácí ruční práce a láska k řemeslu? Právě tento trend byl impulzem pro vznik aktivity Technické školky, do které se nám podařilo zapojit 12 mateřských škol. Ty jsme vybavili nářadím a technická výuka, nejprve pod vedením lektora, mohla začít.